"Менің болашақ мамандығым"кәсіби бағдар беру іс-шарасы

29.04.2024

Кәсіптік бағдар беру жұмысы аясында түрлі мамандықтағы адамдармен кездесулер ұйымдастыру жақсы дәстүрге айналды. Біз қызықты мамандықтағы адамдармен кездесуді жалғастырамыз. 25 сәуірде "Константиновка ауылының жалпы білім беретін мектебі" КММ-де 8-1 сынып оқушыларымен "Менің болашақ мамандығым" кәсіптік бағдар беру бойынша іс-шара өтті, оған Аршалы ауданы бойынша кәмелетке толмағандар ин жөніндегі инспектор Мұсабеков Нұрсұлтан Нұржанұлы, мектептің медицина қызметкері Коржова Виктория Сергеевна, ЛМУ учаскесінің шебері Богатырев Сергей Викторович, бағдарламашы Учиров шақырылды кирилл Александрович. Іс-шараны тәрбие замест жөніндегі орынбасары Т.Б. Гричуха,ағылшын тілі мұғалімі Н.А. Богатырева және іс-шараның жүргізушісі, 9 сынып оқушысы ладан Виктория дайындап, өткізді. Іс-шара барысында оқушылар кәсіби еңбек әлемі туралы білімдерін толықтырды. Қонақтар өз кәсібінің қыр-сырын,оның ерекшеліктері туралы егжей-тегжейлі ашып, олардың міндеттеріне не кіретінін және жұмыс күндері туралы түсіндірді.Қалай және қандай биіктерге жеткенін және оған не қызмет еткенін тыңдау қызықты болды. Ересектер де, оқушылар да "Блиц - сауалнамаға", ситуациялық тапсырмаларға белсенді қатысты. Қатысушылар тобы (бір ересек және екі оқушы)басқа мамандық мәселесін шешуге мәжбүр болған ситуациялық міндеттер ерекше қызықты өтті. Іс-шара қонақтары өз тәжірибелерімен бөлісіп, оқушыларға мақсат қойып, оларға қол жеткізулерін тіледі. Сондай-ақ, балаларды болашақ мамандықтарын мағыналы таңдауға бағыттады. Кәсіптік бағдар беру сағатының соңында студенттер әлемде әр түрлі мамандықтар бар, олардың әрқайсысы қажет және маңызды, бірақ сізге ұнайтын мамандықты таңдау керек деген қорытындыға келді.